Informujemy, że od czerwca 2018 r działalność kawiarniana została zawieszona w swojej dotychczasowej lokalizacji. Więcej szczegółów na FB.
Na walizkach Cafe

O nas

O nas

Na walizkach Cafe

14446041_399639610160453_6585060816177568220_n

Od pewnego czasu wędrowaliśmy  po kawiarniach różnych miast w Polsce i ocenialiśmy je według własnych  kryteriów. Wypiliśmy dużo kawy……próbowaliśmy wielu ciast i deserów. Nie było to łatwe, ale na pewno przyjemne. Taka coffee trip.  Z kawowych podróży po Polsce przywieźliśmy wielką chęć stworzenia własnej kawiarenki .Jest maleńka , tuż przy Wysokiej Bramie z dobrą tradycją po Tajemnicy Poliszynela.  Pisząc te słowa słyszę bicie dzwonów Katedry, hejnał z Ratusza, gwar turystów i patrzę na naszą olsztyńską Bramę Wysoką.

Stawiamy na dobrą , świeżą kawę z pewnego, sprawdzonego źródła Coffee Zone. Kultura picia czarnego ziarna podnosi się z dnia na dzień. Powstają nowe miejsca, rośnie zainteresowanie produktem. To jest fajne.

14947418_416410868483327_7076218446580257767_nNa walizkach to miejsce , gdzie każda rzecz, każdy przedmiot ma swoją historię, nie zawsze nam znaną , ale wyczuwalną. Znajdziecie u nas przedwojenny patefon, stare walizki, które dostały nowe życie. Przybyły do Olsztyna z różnych stron. Przeważnie ze wschodu. Taki tułaczy los. Podrożniczy klimat i duch przeszłości. Niektóre historie odtworzymy, o innych chętnie posłuchamy. Prosimy o zdjęcia i historie swoich walizek, swoich podróży. Tu jest miejsce  dla tych, którzy lubią dobrą kawę ,  książkę i rozmowę na każdy temat.

Stworzyliśmy  przyjazne miejsce dla dzieci  dzięki firmie Primavera z Barczewskiego Dworu, producenta niesamowitych mebli dla najmłodszych. Kawa zbożowa parzona w ekspresie i lody  dedykujemy milusińskim . Zapraszamy.

Naszym celem jest istnienie w olsztyńskiej przestrzeni jako kawiarni turystycznej z nastawieniem na podróżników , turystów i ludzi związanych z wędrowaniem tu i tam, blisko i daleko, tam i z powrotem…..Organizujemy spotkania na różne tematy i z interesującymi ludźmi.

Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy ze strony naszych klientów , odbiorców i Przyjaciół. Czekamy  na pomysły, te zwariowane i te bardzo serio.

Walizki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.