Informujemy, że od czerwca 2018 r działalność kawiarniana została zawieszona w swojej dotychczasowej lokalizacji. Więcej szczegółów na FB.
Na walizkach Cafe

Cykl obrazów „Walizki” Miry Smerek -Bieleckiej na stałe w kawiarni

Pani Mirosława Smerek-Bielecka jest absolwentką malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest również autorką cyklu obrazów Walizki eksponowanego w Na walizkach Cafe. Obrazy z tej serii  można nie tylko podziwiać, ale także nabyć w naszej kawiarni. Za te dzieła Pani Mira Smerek-Bielecka została uhonorowana Medalem Salonu w Colombes we Francji w 1999 roku, a w 2001 nagrodą Grand Prix na II Biennale Plastyki „O medal Prezydenta” w Olsztynie. 8 listopada mieliśmy przyjemność odbyć podróż w malarski świat pani Miry.

„Cykl Walizki przedstawia z pozoru banalny przedmiot, atrybut podróży, który stał się wręcz znakiem rozpoznawczym jej malarstwa. prostota tematu, a nawet wydawałoby się wręcz jego trywialność, dzięki subtelności i delikatności obrazowania za każdym razem budzi inne skojarzenia i refleksje, artystka podjęła się odważnej próby interpretacji z pozoru błahego tematu, ktróry z powodzeniem przedstawia na wielu obrazach, udowadniając biegłość warsztatową, ogrom wyobraźni i wrażliwosci w kreowaniu metaforycznych kompozycji malarskich.” (Malarska Podróż, M. Smerek-Bielecka; tekst: Danuta Glińska)

Zdjęcie użytkownika Na walizkach Cafe.

Więcej informacji na stronie:
http://www.artmirabiel.eu/mira/mira-cv.htm